بسیاری از مشتری ها و دوستان عزیزمان، سوالاتی را از ما پرسیده اند که بدلیل تکرار مکرر این سوالات، لازم دانستیم که برای آگاهی بیشتر شما عزیزان، این بخش از پرسش ها و پاسخ ها را تقدیمتان کنیم.

تشکر میکنم از شما دوستان عزیز که به ما اعتماد کرده و پرسش های خود را در بخش تماس با ما مطرح کرده اند. به امید این که ما بتوانبم در امر پاسخ گویی به شما دوستان گرامی سربلند باشیم.

لطفا تمامی پرسش های خود را در بخش تماس با ما مطرح کرده تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهیم .

سوالات متداول

چطور میتوانم به وب سایت یقلپ اعتماد کنم؟

برای اعتماد بیشتر شما عزیزان اطلاعات و راه هایی را در بخش درباره ما قرار داده ایم تا شما دوستان یقلپ، پس از برسی های لازم بتوانید به ما اعتماد بیشتری بکنید، یکی از دلایل اعتماد به ما داشتن علامت نماد اعتماد الکترونیک است.

مصرف­ کنندگان چگونه می توانند مطمئن شوند که فیلترهای استفاده شده در چای های کیسه ای برای سلامتی ضرر ندارند؟

فیلترهای استفاده شده در محصولات کیسه‌ای عادی نیوشا از ترکیب خاص الیاف طبیعی گیاه آباکا و فیبرهای سلولزی ساخته شده­اند. فیلترهای استفاده شده در محصولات مثلثی نیوشا هم از جنس پلیمر «پلی لاکتیک اسید» و دارای تأییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هستند. پلی لاکتیک اسید از الیاف طبیعی نشاسته ذرت ساخته شده است. در محصولات مثلثی، به منظور اتصال نخ به فیلتر به جای استفاده از مواد شیمیایی مانند چسب، از روش پیشرفته و جدید اولتراسونیک (دوخت صوتی) استفاده می‌شود

تفاوت دمنوش­ درمانی با رژیم های لاغری و ورزش های سخت چیست؟

استفاده از گیاهان دارویی، پیروی از رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی مناسب، هر یک قطعه‌ای از سبک زندگی سالم هستند. ورزش سخت به بدن آسیب می‌زند و رژیم سخت، قوای بدنی را از بین می‌برد. در واقع، عوامل مؤثر بر سلامتی در عرض هم هستند، نه جایگزین هم! نوشیدن دمنوش نیز مکمل سبک زندگی سالم است، نه جایگزین آن. برای داشتن جسمی سالم، همه قطعات پازل باید با یک شدت متناسب و معقول در سبک زندگی گنجانده شوند و تأکید بیش از حد بر یک قطعه از پازل، جایگزین قطعات دیگر آن نخواهد بود. بنابراین، مصرف بیش از حد گیاهان دارویی نمی‌تواند جایگزین رژیم غذایی و ورزش شود.

مصرف کنندگان چگونه می توانند از مواد تشکیل دهنده هر محصول آگاه شوند؟

روی بسته‌ کلیه محصولات نیوشا، در قسمتی به نام «محتویات»، جزئیات مواد و اجزاء تشکیل­ دهنده آن محصول اعلام شده است. البته در صورت دانستن جزییات ریز تر و تخصصی تر آزمایشگاهی، همه مصرف کنندگان میتوانند از آزمایش های تخصصی انجام شده کالا ، از طربق وارد کردن سری ساخت روی جلد محصول در بخش مشاهده آزمایشات محصول در سایت نیوشا اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

آیا امکان تهیه محصولات نیوشا از فروشگاه ها برای مشتریان وجود دارد

خیر.محصولات نیوشا فقط از طریق نمایندگان به فروش میرسند.
برای نتیجه‌گیری مطلوب، هر فرد باید محصولات را متناسب با نیاز و مزاج خود مصرف کند. نیوشا معتقد است برای بالا بردن ضریب تأثیر محصولات، آنها باید براساس وضعیت جسمی و سبک زندگی خاص هر فرد، مصرف شوند و به همین علت، این شرکت برای فروش محصولات از روش فروش مستقیم چندسطحی استفاده می‌کند. مهمترین ویژگی فروش مستقیم این است که از طریق آن، مصرف­ کننده متناسب با دغدغه‌ها و نیازهای خاص خود، پکیجی از محصولات را دریافت خواهد کرد.
مغازه‌ها و فروشگاه‌ها دانش و امکان ارائه مشاوره در زمینه مصرف محصولات به تک تک خریداران را ندارند. شرکت نیز امکان مشاوره و ارائه خدمات مستقیم به تعداد زیاد مشتریان را ندارد و این موضوع را به صورت انحصاری به مشاوران فروش مستقل عضو شرکت واگذار نموده است. بنابراین، خرید محصولات نیوشا از سوی مشتریان صرفاً از طریق «مشاوران فروش مستقل» امکان­پذیر است و فروش محصولات نیوشا در فروشگاه‌ها برخلاف قوانین نیوشا است و اقدام به آن از سوی مشاور فروش، طبق آیین‌نامه اجرایی شرکت تخلف محسوب می‌شود.

 آیا محصولات نیوشانیک و وب سایت یقلپ دارویی هستند؟

خیر. محصولات نیوشانیک مخلوطی از چای ها، گیاهان و ادویه های طبیعی سنتی ایران هستند و در رده نوشیدنی های سلامت طبقه بندی می شوند.

مصرف روزانه ی چند فنجان چای یا دمنوش را توصیه می کنید؟

مطالعات علمی نشان داده اند که مصرف بیش از اندازه ی نوشیدنی های گیاهی (مثل هر ماده ی دیگر) نه فقط نتیجه ی مثبتی به دست نمی دهد بلکه سبب بروز آثار منفی در بدن می شود. محققان، مصرف روزانه ی ۳ تا ۶ فنجان نوشیدنی های گیاهی را توصیه می کنند.

چند وقت طول می کشد تا اثرات مصرف نوشیدنی های سلامت در بدن مشخص شود؟

طبیعتاً داروهای گیاهی به دلیل تغییرات شیمیایی به وجود آمده در ساختار مولکولی­شان‌، به زمان کوتاه‌تری برای اثرگذاری نسبت به گیاهان دارویی نیاز دارند، اما از مصرف مقطعی و کوتاه­ مدت گیاهان دارویی، نتیجه خاص و ملموسی حاصل نمی­شود. گیاهان، آهسته‌ اما عمیق‌ عمل می‌کنند و معمولاً باید مدت طولانی‌تر و ۱ تا ۳ ماه یا بیشتر مورد مصرف قرار بگیرند. بنابراین، برای دستیابی به نتیجه لازم از محصولات، رعایت اصل «استمرار در مصرف» الزامی است. در این صورت، به صورت معمول، بعد از گذشت ۶ تا ۸ هفته از مصرف مداوم نوشیدنی‌های سلامت، به تدریج اثرات مثبت آن را احساس خواهید کرد. البته زمان و مکانیسم عملکرد گیاهان مختلف، متفاوت است و ممکن است اثرات مصرف آنها در کوتاه ­مدت هم محسوس باشد مثلاً اثرات برخی گیاهان بر سیستم عصبی در مدت زمان کوتاهی ظاهر می‌شود.
همچنین، عملکرد و اثرگذاری یک گیاه در افراد با مزاج‌های مختلف متفاوت است مثلاً پرتقال برای افراد با مزاج سرد و تر، چندان گزینه خوبی محسوب نمی‌شود چون معده این دسته از افراد معمولاً ضعیف است و هضم پرتقال برایشان مشکل می‌شود اما برای افرادی که دارای مزاج گرم و خشک هستند، گزینه بسیار خوبی است و می‌تواند به دفع صفرا کمک کند.

زمان مناسب برای نوشیدن چای چه هنگام است؟

از آنجایی که چای می تواند جذب آهن در بدن را کاهش دهد، بهتر است بین نوشیدن چای و صرف غذا حدود ۲ ساعت فاصله باشد.

چه درجه حرارتی برای نگهداری چای سبز مناسب است؟

درجه حرارت ۳۰ درجه و بالاتر برای نگهداری چای مناسب نیست. زمانی که چای در درجه حرارت کم و دور از اکسیژن و نور قرار بگیرد به آسانی فاسد و کهنه نمی شود. به منظور حفظ خواص چای بهتر است این محصول را در درجه حرارت کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری کنید.

آیا می توان تضمین کرد که مصرف محصولات به منظور بهبود عارضه­ ها یا درمان بیماری­ ها در بازه ۱ تا ۳ ماهه برای مصرف­کننده ملموس و مطلوب باشد؟

مؤثر بودن گیاهان دارویی و ملموس بودن اثر آنها برای مصرف­کننده دو مقوله متفاوت هستند. مستندات طب سنتی و نتایج مطالعات طب مدرن، سندی قطعی بر اثبات اثرگذاری مثبت گیاهان دارویی بر سلامتی بدن هستند، اما این بدان معنا نیست که با مصرف گیاهان دارویی هر آنچه مصرف کننده توقع داشته باشد حاصل شود. تجلّی اثرات مفید گیاهان دارویی در بدن براساس عارضه‌ها، بیماری‌ها، مزاج و سبک زندگی افراد مختلف، متفاوت است. 
گاهی ممکن است توقعات افراد از نتایج حاصل از مصرف محصولات، از نظر علمی منطقی نباشد مثلاً افراد دارای اضافه وزن انتظار دارند که تنها با مصرف دمنوش و در یک بازه زمانی کوتاه به میزان زیادی کاهش وزن داشته باشند که عقلاً و عملاً امکان‌پذیر نیست یا ممکن است شرایط فرد به‌گونه‌ای باشد که لازم باشد تحت نظر پزشک درمان شود؛ به عنوان مثال برخی از اقسام اضافه وزن مثل چاقی ناشی از کم‌کاری تیروئید یا چاقی مفرط (شاخص توده بدنی ۳۰+) نیاز به درمان پزشکی دارند و نمی‌توان انتظار داشت تنها با استفاده از مواد خوراکی یا نوشیدنی، بهبودی در شرایط فرد ایجاد شود. ضمن آنکه نباید فراموش کرد که ورزش و فعالیت بدنی، خواب مناسب، تغذیه سالم، سبک زندگی سالم، تعادل مزاجی و حالات روحی متعادل هر یک قطعه‌ای از پازل سلامتی هستند که مکمل یکدیگرند. استفاده از گیاهان دارویی، یکی از عوامل مؤثر بر حفظ و بهبود سلامتی است‌ اما این قطعه به تنهایی نمی‌تواند جایگزین ضعف و نقص ­های موجود در سایر قطعات پازل باشد.
با در نظر گرفتن موارد بالا، هم ادعای تضمین از سوی مشاوران فروش غیرممکن و نادرست است، هم توقع مصرف­ک نندگان نسبت به اثرگذاری تضمینی و فوری محصولات غیرعلمی و غیرعقلانی به نظر می‌رسد.

یک یا چند اقلام از کالاهای ارسال شده در سفارش من مشکلاتی از قبیل پارگی، ترکیدگی، له شدگی و … دارد، چه باید بکنم؟

تصویر کالای دریافتی خود را به واحد خدمات و پشتیبانی در فیلد تماس با ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت از سوی مسئولان واحد بسته بندی به موضوع رسیدگی شود و محصولات دچار خسارت شده مجدداْ برای شما ارسال شوند.
نکته: کالای فوق فقط با همان کالا تعویض خواهد شد؛ مثلاً به جای چای دارچین، چای به لیمو دریافت نخواهید کرد.

 محصولاتی که دریافت کرده ام با اقلام سفارش داده شده مغایرت دارد، چه کار کنم؟

در صورتی که کالای دریافتی شما با کالای سفارش داده شده مغایرت دارد (مثلاً چای گل گاوزبان سفارش داده اید اما به جای آن، چای کرنبری دریافت کرده اید)، در فیلد تماس با ما به ما گزارش داده تا پیگیری شود.

 آیا امکان مرجوع کردن محصولات وجود دارد؟

بله. با توجه به سیاست مشتری مداری شرکت امکان مرجوع کردن محصولات وجود دارد. بدین منظور، موضوع را با تماس با ما در میان گذارید تا برسی های لازم صورت گرفته و راهنمایی های لازم انجام شود.

آیا توصیه دمنوش ها، توسط افرادی که مدرک پزشکی یا داروسازی ندارند، قابل توجیه است؟ اگر برای مصرف کننده ای محصولات نامناسب توصیه شود، چه اتفاقی ممکن است بیفتد؟

اشتباه در توصیه محصولات مناسب، طبیعتاً باعث می‌شود مصرف­کننده، به نتیجه مطلوب و دلخواه دست پیدا نکند یا درصد اثربخشی محصولات کمتر شود اما خطری را متوجه سلامتی او نمی‌کند چون محصولات نیوشا متشکل از گیاهان دارویی، چای­ ها، ادویه‌ها، میوه‌ها و … هستند که به صورت طبیعی در طبیعت می‌رویند و مصرف آنها از سال‌های دور متداول بوده است. این، «داروهای گیاهی» هستند که اگر به اشتباه تجویز شوند، اثرات منفی متعددی بر سلامتی افراد خواهند گذاشت و بر همین اساس، باید حتماً با نظر پزشک متخصص مصرف شوند.
تفاوت قائل نشدن میان «گیاهان دارویی» و «داروهای گیاهی» اشتباه رایجی است؛ «داروهای گیاهی» شکل تغییر یافته‌ «گیاهان دارویی» هستند. گیاهان دارویی از ایام دور تاکنون در دسترس بشر قرار داشته‌اند. این گیاهان فرزندان طبیعت هستند که در خاک می­رویند و مردم در اقوام و فرهنگ ­های مختلف به اشکال مختلف و با اهداف مختلف از آنها استفاده می­کنند، اما داروهای گیاهی برخلاف گیاهان دارویی ساخته دست بشر هستند و در آنها ساختار شیمیایی گیاهان تغییر می‌کند.
از گیاهان دارویی علاوه بر اینکه در طب سنتی به شکل فرآوری نشده و خالص برای پیشگیری از بیماری‌ها استفاده می‌شود، می‌توان در تولید دارو نیز استفاده نمود. اغلب داروها از فرمولاسیون مواد مؤثر گیاهان ساخته می‌شوند؛ داروهایی که به شکل قرص، شربت، آمپول یا فرآورده‌های شیمیایی دیگر و با استفاده از ماده‌ مؤثر گیاهان دارویی در فرمولاسیون دارو تولید می‌شوند و طبیعتاً دوزِ ماده مؤثر در داروهای گیاهی بیشتر از گیاهان دارویی است.
در ساخت «داروهای گیاهی»، با هدف بالا بردن شدت اثر و کاهش زمان اثرگذاری، فعل و انفعالاتی در فرمولاسیون ماده مؤثر گیاه اتفاق می‌افتد که در صورت مصرف نادرست و نابجای آنها احتمال بروز آسیب وجود دارد. بر همین اساس، مصرف داروهای گیاهی عمدتاً نیاز به نسخه پزشک دارند ولی برای تهیه گیاهان دارویی نیاز به نسخه پزشک نیست، حتی افزایش مصرف آنها و استفاده از آنها به جای نوشیدنی‎های مضر قندی می‎تواند یکی از گام‎های مهم در راستای حفظ و یا افزایش سلامت جامعه باشد.
بر همین اساس، گیاهان دارویی با هدف پیشگیری از بیماری‌ها می‌توانند در عطاری‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های آنلاین به فروش برسند، اما عرضه داروهای گیاهی تنها در داروخانه‌ها امکان‌پذیر است. از لحاظ قوانین حاکم بر تولید مواد غذایی و آشامیدنی هم فروش و عرضه و مصرف گیاهان دارویی، مجاز و رایج است مگر اینکه مراجع بهداشتی ذیربط، مصرف گیاهی را بطور خاص مضر تشخیص داده یا مصرف آن را منوط به نظر پزشک بدانند که در این صورت پروانه بهداشتی ساخت برای آن محصول صادر نخواهد شد.